Praktická pomoc

 

Brigáda na kontajnerovej budove s tímom Američanov

Už asi piaty krát k nám príde tím starších bratov a sestier z jedného amerického zboru zo San Jose. Títo bratia sú pre nás veľmi vzácni. Veľmi nám pomohli. Bez nich by sme na ranči veľa vecí nedokončili a do niektorých sa asi ani nepustili. Vďaka ich pomoci sme postavili terasu, na ktorej máme všetky programy, malú miestnosť pri terase pre deti, chatku 5 a 6, zrekonštruovali sme ostatné chatky a strechu na kontajnerovej budove. Vždy vyzbierali nejaké peniažky, prišli na dva týždne a za tie dva týždne sme urobili veľmi veľa vecí. Samozrejme nie všetko, ostatné sa aj vďaka vám podarilo dokončiť. Vždy to bol veľmi vzácny čas. Pre nás, pre nich, ale aj pre tých, ktorí prišli na brigádu.
Týmto sa chcem všetkým vám, ktorí ste boli na týchto brigádach, poďakovať. Je to pre nás veľmi vzácna vec. Tým, že nie sme zbor, nemáme členov, ktorí by boli ochotní prichádzať na brigády a pomôcť nám so stavbou, rozhodli sme sa obrátiť na vás, našich priateľov, ktorí ste sa s našou službou stretli a ktorí ste z nej čerpali. Týmto vás chceme pozvať pridať sa k nám a pomôcť v čase, keď tu budú naši priatelia z Ameriky od 13.5. do 24.5. 2019. Nemusíte prísť na celý čas, stačí si vybrať niektorý alebo niekoľko dní, ktoré strávite s nami. Samozrejme, že môžete prísť aj na celý čas. Potrebujeme hlavne pomoc mužov, no nevylučujeme ani prítomnosť žien. Ak máte v rukách nejaké remeslo alebo ste zdatní v niektorých odboroch, veľmi sa nám to zíde. 

Čo budeme robiť?

 1. Budeme obkladať budovu dreveným obkladom zvonku,
 2. obkladať steny sadrokartónom zvnútra,
 3. klásť podlahu vo veľkej sále,
 4. zatepľovať nezateplené miesta v budove,
 5. šalovať a betónovať schody a bezbariérový prístup,
 6. vysypovať prístupovú cestu,
 7. natierať drevené obklady,
 8. natierať všetky drevá moridlom proti chrobákom,
 9. upratovať,
 10. betónovať podlahu v sklade,
 11. zapájať elektrické zásuvky a pod.

Tak len, aby ste mali predstavu, čo sa asi bude robiť.

Budeme vám veľmi vďační a ak sa k nám pridáte, bude to pre nás veľká pomoc.

Stravu a ubytovanie budete mať zabezpečené.

Prihlásiť sa môžete cez tento kontaktný formulár: 

Prihlasovací formulár

Viac informácií na na stevo@mpks.sk.

 

 

Zatepľovanie kontajnerovej budovy LifeTv a MPKS.

 

Ďakujeme veľmi pekne všetkým ochotným a zručným majstrom a dobrovoľníkom, ktorí nám prišli pomôcť so zatepľovaním a fasádou na kontajnerovej budove. Vďaka vám už budova vyzerá úplne inak!