« Späť

Čo robia eMPéKáči...?

Čo robia eMPéKáči...?

Milí priatelia, dnešné správy budú viac o nás – o tíme, ktorý v MPK pracuje. V marci sme spolu boli veľa. Veľa sme sa nasmiali na celoslovenskej porade. Každý deň sme sa „tolerovali“ na spoločnom mega-multifunkčnom pracovisku Ranč Kráľova Lehota. Spolu sme kládli polystyrén a osb-dosky za spoločného hlučného spevu hitov od výmyslu sveta na brigáde v kontajnerovej budove. A spolu sme sa vybrali do civilizácie – dokonca do hlavného mesta! Zúčastnili sme sa Konvokácie národov v Bratislave, aby sme načerpali povzbudenie pre svoje osobné životy, nahrali video záznam z konferencie pre LifeTv a predávali naše tričká, knihy a CD v MPK shope (čítaj /šope/, rozumej obchod, nie hospodársku budovu).

Čo robia MPK-či na celoslovenských poradách? No konkrétne na tejto, marcovej, sme spolu hĺbali a dumali nad biblickými veršami, ktoré sme si na tento rok „vylosovali“ pre každú službu a tím. Modlitby, chvály, zdieľanie, diskusia o pracovnom poriadku, vynikajúci obed a cesta autom s ôsmymi podpichujúcimi sa kolegami. To by ste museli zažiť...

Čo robia MPK-či v rozostavanej kontajnerovej budove v Kráľovej Lehote? No predsa podlahu a strechu! Zišiel sa nás povzbudivý počet a podarilo sa nám spraviť kus dobrej roboty. Máme totiž riadnu motiváciu: už pár týždňov sú pre nás budovy Ranča v Kráľovej Lehote naozaj tesné a my sa učíme, že nahrávanie televízneho programu, kancelárska práca, poradenstvo, modlitby, upratovanie, plánovacie porady a obsluha hostí v podaní 15-tich MPK-čov (a nevyspytateľného počtu návštevníkov) v jednom čase na jednom mieste vôbec nie sú nezlučiteľné... ak sa inak nedá. Aspoň sme si v tíme bližší. :-) Ale stavba kontajnerovej budovy je pre nás nádejou, že sa to bude dať inak. Už sa nevieme dočkať novej konferenčnej sály, televízneho štúdia, miestností na poradenstvo, kancelárií a nových toaliet na CampFeste! Stavba bude pokračovať tak rýchlo, ako budú naše sily a finančné prostriedky stačiť. Preto, ak by ste nás chceli finančne podporiť a umožniť tým jej dokončenie, budeme vám neskonale vďační!

Okrem slovenských MPK-čov privítal Ranč v Kráľovej Lehote v marci návštevu tímov z Čiech, Maďarska, Poľska, Srbska, Chorvátska, Rumunska, Holandska a Kanady na stredoeurópskom stretnutí vedúcich Mládeže pre Krista. Stretnutie bolo plné nádherných svedectiev o šírení Božieho kráľovstva v rôznych krajinách.

A samozrejme, aj tento mesiac sme na Ranči mali naše pravidelné akcie: víkend Nová DNA – kresťanské poradenstvo, kde sa stretlo 96 ľudí na téme „Pravý živý Boh vs. Modlárstvo“ a Školu Nová DNA, kde bolo 136 ľudí, na tému „Otcovo srdce“.

Aj naši kolegovia z LifeTv tento mesiac usilovne pracovali – nahrávali ďalšie série relácií Dnes s hosťom a Worship s kapelou. Dnes s hosťom je talkshow so služobníkmi z rôznych cirkví, oblastí pôsobenia a z rôznych kútov Slovenska – s ľuďmi, ktorí majú čo povedať. A náš zvedavý moderátor to z nich vždy vytiahne. Worship s kapelou hovorí v názve sám za seba – 45 minútové pásmo piesní a svedectiev vždy s inou slovenskou kapelou. Tieto relácie a záznam z Konvokácie národov v Bratislave budete môcť vidieť na LifeTv už čoskoro.

Milí priatelia, ďakujeme vám za vaše modlitby a podporu!

Číslo účtu MPK na Slovensku:

1463201858/0200, IBAN: SK82 0200 0000 0014 6320 1858

BIC: SUBASKBX

Číslo účtu MPK v Čechách: 228069709/0300

 

LEGENDA:

MPK-áč /čítaj empekáč/ = pracovník Mládeže pre Krista alebo pekáč s obrubou v tvare písmena M

MPK-akčka /čítaj empékačka/ = pracovníčka Mládeže pre Krista alebo Mladá Pekná Kačka

 

Lucka Šmelíková