« Späť

Vôňa leta na Ranči

Nič mi nepripomína blížiace sa leto viac, ako vôňa čerstvo pokosenej trávy. Vieš, koľko stebiel trávy treba skosiť, aby boli Rančové lúky pripravené na CampFest? Ani ja to neviem. Ale vône je z toho viac než dosť.

Drahí priatelia, znovu sa vám ozývame s novinkami, zdieľaním a prosbami o modlitby za nás, MPKčov. Tento mesiac sa všetko okolo nás, vrátane nás, hýbe rýchlejšie. Prichádza leto. Neviem, čo leto znamená pre teba, ale pre nás je to ten najakčnejší čas v roku a potrebujeme sa naňho poriadne pripraviť.

Ale najskôr o tom, čo sa už udialo. Minulý mesiac sme mali na Ranči v Kráľovej Lehote víkendovku Nová DNA – praktické poradenstvo na tému Hranice. „Vieš koho, a ako blízko, si k sebe pustiť? Vieš hovoriť NIE?! A rešpektuješ NIE ostatných?“ O týchto, aj o iných otázkach píše Anička Zemanová vo svojej reportáži z víkendu.

Okrem praktickej DNA sa u nás už tradične konali víkendové školy. Škola kresťanského poradenstva s účasťou 136 ľudí sa tento mesiac venovala téme Premena myslenia. Ani TWCčkári nespali. Vrámci tejto školy chvál hovorili o Kreativite ako Božom jazyku. Spolu s naším tímom nás touto témou krásne previedla kapela BCC Worship, ktorá odhalila niečo zo svojich tajomstiev na praktickom seminári pre hudobníkov. Spolu sa nás zišlo 76 účastníkov. Ak by si sa chcel dozvedieť viac alebo sa prihlásiť na ďalší víkendový blok, všetky info nájdeš na webových stránkach školy Nová DNA a na stránkach TWC školy.

Pre radosť sme v máji na Ranči privítali aj jednu svadbu. Rančový tím sa postaral o pohodlie svadobčanov a okrem toho kmitá a horúčkovito sa chystá na leto – na veľa, veľa detí a mladých ľudí, ktorí sa na Ranči vystriedajú na rôznych detských a mládežníckych výletoch a táboroch. V kalendári táborov a svadieb nám zostáva ešte jeden voľný víkend 24.-27. augusta, kedy vám vieme ponúknuť ubytovanie na chatkách pre rodiny alebo menšie skupiny a stravu podľa dohody. Ak by ste mali záujem, píšte našej  prevádzkarke Danke Hrivnákovej na ranc@ranckralovalehota.sk alebo volajte +421 44 522 14 70

No a dosť bolo reklamy, späť k tomu, ako sa máme. Naposledy som vám písala o tom, ako sa tešíme na nové priestory kontajnerovej budovy. Tak tento mesiac sme začali zariaďovať interiér a už nám tu funguje malé televízne štúdio, miestnosť pre strihačov a pár kancelárií. Ja sama práve teraz, keď píšem tento Newsletter, prvýkrát sedím pri svojom novom stole vo svojej novej kancelárii. Predvčerom som tepovala koberec v miestnosti, kde bude Albínka robiť poradenstvá. Znie to možno nudne, ale pre nás sú to zázraky. Znamená to pokojné miesto, kde sa môžem sústrediť na prácu, na modlitby, na prípravu vecí pre CampFest... a veľmi, veľmi si to vážim. :-) A keď pozriem von oknom, vidím stromčeky, ktoré sme dostali ako dar a ktoré naši šéfovia osobne vysadili okolo plotu pri kontajnerovej budove. Keď vyrastú, budú krásne! ĎAKUJEME!

Nič mi nepripomína blížiace sa leto viac, ako vôňa čerstvo pokosenej trávy. Vieš, koľko stebiel trávy treba skosiť, aby boli Rančové lúky pripravené na CampFest? Ani ja to neviem. Ale vône je z toho viac než dosť. Prípravy na CampFest sú naozaj v plnom prúde, tvoríme program, objednávame sladkosti do kaviarne, dohadujeme prenájmy stanov a hľadáme dobrovoľníkov, ktorí ich postavia, zháňame letenky pre headlinerov – kapelu Worship Central z Birminghamu a mnohých ďalších... a kosíme trávu. Naši najslávnejší kolegovci z LifeTv, ktorí pre vás každý deň pripravujú nový televízny program, vytvorili špeciálne pre tento čas novú reláciu CAMPFEST LIVE. Všetko ostatné o CampFeste sa dozvieš na našom CampFestovom webe.

Už budúci víkend na Ranči uvidím veľa, veľa vzácnych priateľov a veľavážených CampFestových celebrít. Zídeme sa tu na víkend na konferencii Mobilizácia, aby sme sa spolu modlili a postili za CampFest a za prebudenie na Slovensku. Túžime sa s naším Bohom stretnúť tvárou v tvár predtým, než všetko začne. Prídeš nás pozrieť a modliť sa s nami? Ak áno, daj pozor, prihlásiť sa dá už len do utorka.

Chcel by si sa pridať k tomuto dielu a podporiť nás? Máš hneď niekoľko možností. O finančnej podpore a konkrétnych potrebách, na ktoré aktuálne hľadáme peniaze sa dočítaš tu. O šikovných a ochotných rukách, ktoré by nám prakticky pomohli, sa dočítaš zase tu. A ak máš už čítania dosť, ale chceš prispieť, tak tu hľa:

Číslo účtu MPK na Slovensku: 1463201858/0200, IBAN: SK82 0200 0000 0014 6320 1858, BIC: SUBASKBX

Číslo účtu MPK v Českej Republike: 228069709/0300

Lucka Šmelíková

 

FOTOGALÉRIA

TWC máj 2018